vada
News

दिनहुँ २० रोटी खान्छन् तर १८ महिना देखि गएका छैनन् शौ’चालय, रो’ग देखेर चिकित्सक पनि च’कित

एजेन्सी। एक १६ बर्षे युवक आशिषलाई अनौठो रो’ग देखिएको छ । यस्तो रोगवाट चिकित्सक पनि छ’क्क परेका छन् । उनी पछिल्लो १८ महिनादेखि शौचालय गएका छैनन् र उनी १८ देखि २० वटा सम्म दिनदिनै रोटी खान्छन्। छोरामा यस्तो स’मस्या देखिएपछि आमाबुवा भने चि’न्तित छन् । कतै उनको छोरालाई कुनै ठूलै रो’ग लागेको त छैन ? भन्दै उनीहरु चिकित्सकलाई देखाउन गएका छन् । यो घटना भारतको मो’रेना जिल्लामा भएको हो । मु’रैनामा, एक गरीब परिवारको छोरा हुन् आ’षिश एक धेरै ग’म्भीर बि’रामीको सा’मना गरिरहेका छन्।

डाक्टरहरु पनि अ’नुसन्धानवाट कुनै रो’ग पत्ता न’लागेका कारण अ’चम्म परेका छन् । मनोज चण्डिलको १६ बर्षे छोरा, आशीष चंडिल, सबिजित, मुरैना, गत १८ महिनादेखि शौ’चालय गएका छैनन्। यस रो’गको बारेमा जानकारी पाउने बि’त्तिकै आफन्तहरूले मु’रैना भि’ण्ड ग्वा’लियरका धेरै चिकित्सकहरू देखाएका छन् । रोग पत्ता लगाउन अनुसन्धान गरिएको थियो, तर हालसम्म यस रो’गको कुनै पहिचान गरिएको छैन। आशिष हरेक दिन खानामा १८ देखि २० रोटि खान्छन्, तर उसको पेट र शरीरमा कुनै स’मस्या छैन।

यु’वक सा’मान्य अवस्थामा आफ्नो जीवन बि’ताइरहेका छन् । यस स’न्दर्भमा, बाल रो’ग विशेषज्ञहरूले यस रो’गको बारेमा जा’न्नको लागि ठूलो अनुसन्धानको आवश्यकता औ’ल्याएका छन्। डाक्टरहरूले अनुसन्धान बि’ना कुनै कुरा पनि भन्न नसकिने बताएका छन्।**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

Related Articles

Back to top button