vada
Intresting

ढाड दुख्ने समस्याले पीडित हुनुहुन्छ ? कपुरको प्रयोगबाट यसरी पाउनुहोस् राहत

काठमाडौँ । धेरैको साझा समस्या हो। लामो समयसम्म कुर्सीमा बसेर वा निहुरिएर काम गर्नुपर्नेलाई त यसले झनै सताइरहेको हुन्छ।

मांसपेशी, नशा, हड्डी तथा जोर्नीलगायतमा भएको पीडाका कारण ढाडको दुखाइ महसुस हुन्छ। ढाड दुख्ने समस्याबाट पीडित हुँदा काम गर्न निकै कठिनाइ हुन्छ। काममा मन एकत्रित गर्न पनि सकिँदैन। त्यसैले यसको कारण र समाधानबारे सचेत हुनु आवश्यक छ।

किन दुख्छ ढाड ?**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

एउटै काम पटक–पटक दोहोर्‍याएर गर्दा मांसपेशीमा दबाब पर्छ। यसबाट मांसपेशीमा चोट पर्ने वा मांसपेशी थाक्ने हुन्छ ।यसबाट पिठ्युँमा दुखाइ महसुस हुन्छ। बढी गह्रौँ वस्तु उठाउँदा पिठ्युँमा बढी जोड पर्छ, जसले गर्दा दबाब परेर पिठ्युँमा पीडा महसुस हुन्छ।

पिठ्युँमा विभिन्न कारणले दबाब पर्दा मांसपेशी तन्किने, खुम्चिने तथा तनाव आउने हुन्छ। जसका कारण पनि पिठ्युँमा बढी दुखाइ महसुस हुन्छ ।पिठ्युँको प्राकृतिक स्वरूपमाथि अत्यधिक दबाब वा बढी निहुरिनेलगायतका काम गर्दा पनि पिठ्युँमा दबाब बढ्न गई पिठ्युँ दुख्ने हुन्छ।

यसरी गर्नुहोस् कपुरको प्रयोग
कपुरको प्रयोग पूजापाठको लागी धेरैले प्रयोग गर्ने गरेका छन्। यसलाई औषधिको रुपमा सही तरिकाले प्रयोगमा ल्याउन सकिएमा विभिन्न बिरामीको उपचार सजिलै गर्न सकिन्छ । यदि कसैलाई दम रोगमा यो अचूक औषधि साबित हुनेछ।

१ भाग फुराएको हिङमा १ भाग कपुर मिसिएर केराउको दाना जत्रो गोली बनाउने र २–२ गोली तातो पानीसँग बिहान–बेलुका सेवन गर्ने तथा तारपिनको तेल छातीमा लगाउनाले दम रोग केही महिनामा नै ठीक हुन्छ। यस्तै ढाड दुखेमा पनि यसले फाइदा गर्दछ।

Related Articles

Back to top button