vada
News

अस्पतालबाट छोराको शव लिएर बाबु घर पुगे, आमाले हेर्दा अर्कै

काठमाण्डौं । छोरो बिरामी भएपछि एक पिता अस्पताल लिएर जान्छन् । उपचारका क्रममा छोराको निधन हुन्छ । अस्पतालले छोराको शव बाबुको जिम्मा लगाउँछन् । छोराको शव लिएर गएका बाबु जब घर पुग्छन् । त्यहाँ छोराकी आमाले शवको अनुहार हेर्ने क्रममा थाहा पाउँछिन् त्यो उनको छोरो थिएन । पछि बाबुले हेर्दा थाहा पाए उनले ल्याएको शव छोराका थिएन ।**भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

यो घटना भारतको हो । त्यहाँको चंडीगढ़ स्थित सरकारी अस्पतालका कर्मचारीहरूको लापरवाहीका कारण ज्यान गएका शिशुको शव परिवर्तन गरिएको थियो । यति मात्र होइन, बुबा बच्चाको शव लिएर घर पुग्दा आमाले अनुहार देखेर भने कि यो छोरा होईन । यसपछि, समस्याग्रस्त बुबा फेरि अस्पतालमा आए र आफ्नो छोराको शव ल्याए र अन्तिम संस्कार गरे । यस घटनाका कारण अस्पताल प्रशासन कठिनाइमा परेको छ ।

जीएमसीएच व्यवस्थापनले यस सम्बन्धमा आफ्नो राय दिएन, तर चण्डीगढ़ प्रशासकका सल्लाहकार मनोज परीदाले पक्कै पनि यस मु द्दामा आवश्यक कारबाही गर्ने आश्वासन दिएका छन् । बड्डी निवासी राम सिंहले भने कि दुई दिन अघि उनी जीएमसीएच बच्चाको उपचार गर्न आएका थिए ।

उसको बच्चाको २४ घण्टा उपचार गरियो । अर्को दिन डाक्टरहरूले बच्चाको निधन भएको कुरा बताए । जब राम सिंहले बच्चाको शव मागे, उनलाई साँझसम्म कुर्नु भनियो । साँझ, जब राम सिंह शव निकाल्न पुगे, कर्मचारीहरूले उनलाई बच्चाको शव दिए । राम सिंहले कपडामा पोको पारिएको बालकको शव उठाए र घर फर्के । श्रीमतीको स्वास्थ्य बि’ग्रिने ड’रले राम सिंहले उनलाई रातमा बच्चाको अनुहार हेर्न दिएनन् ।

जब अर्को दिन बिहान पत्नीले बच्चाको अनुहार हेरिन्, तब भनिन् यो मेरो छोरा होइन । उनी तुरुन्त अस्पताल पुगे अनि थाहा पाए अस्पतालमै छोराको शव अर्कैसँग साटिएको रहेछ । अमर उजालामा छापिएको समाचार अनुसार, शव गृहबाट बाबुलाई नै निकालेर घर लैजाने कर्मचारी, घर लैजाँदा कागज र ट्याग चेक नगर्ने कर्मचारी कारवाहीका भागिदार भएका छन् ।

Related Articles

Back to top button